Selectoare generice
Doar potriviri exacte
Cauta in titlu
Căutați în conținut
Selectoare tip post
a lua legatura
Acasă

Conducător comercial - Olanda

Anunț în engleză

Full Time | Contract pe termen determinat | Olanda

Înființată în 1999, Q-bital este un furnizor de servicii clinice internaționale și de infrastructură britanic, privat, care sprijină clienții din întreaga lume. Cu o echipă în creștere rapidă de peste 180 de colegi la nivel internațional, valorile noastre definesc modul în care facem afaceri cu clienții noștri, intern și extern: Axat pe pacient; inovator; receptiv; Pasionat; Lucru in echipa. Ne alăturați într-o parte interesantă a călătoriei noastre, pe măsură ce creștem și ne diversificăm.

Q-bital fac parte din grupul Q-bital. Q-bital EU a fost înființată în 2020 și are sediul în Țările de Jos, cu o echipă în creștere. Facilitățile noastre modulare și mobile, concepute și construite special, oferă clienților noștri săli de operație, secții, apartamente de endoscopie și unități de decontaminare și diagnosticare noi sau de înlocuire.

În prezent, căutăm un lider comercial proactiv și orientat spre rezultate - NL pentru a se alătura echipei noastre dinamice de vânzări. Lucru hibrid cu vizite ocazionale la sediul nostru central european din Nieuwegein, Țările de Jos, această poziție oferă o oportunitate interesantă de a contribui la strategia noastră de creștere și diversificare.

Directorul comercial pentru Țările de Jos este responsabil pentru furnizarea de suport pentru managementul comercial și administrarea contractelor echipelor de vânzări și operaționale. Responsabilul comercial se coordonează cu Grupul Comercial pentru a recomanda atenuarea termenilor și condițiilor contractuale, atunci când este necesar. Titularul postului va fi responsabil pentru livrarea comercială a tuturor contractelor europene, de la precontract până la finalizarea practică, în conformitate cu așteptările Grupului.

Rolul implică călătorii în toată Europa, necesitând perioade departe de casă. Se așteaptă ca titularul postului să participe la întâlniri și să viziteze site-urile clienților în afara orelor de lucru standard, după cum este necesar.

Responsabilitati:

  • Gestionați și monitorizați toată corespondența pentru a proteja interesele companiei și pentru a urmări drepturile contractuale
  • Încurajează spiritul de echipă pentru comunicare eficientă și raportare în timp util a previziunilor și plăților.
  • Asigurați-vă în orice moment respectarea procedurilor companiei
  • Efectuați revizuiri lunare ale contractelor și raportați progresul cifrei de afaceri/profitabilității
  • Rezolvați problemele legate de subcontractare/lanțul de aprovizionare prin negociere pentru a preveni disputele
  • Demonstrați abilități puternice de management
  • Colaborează cu șeful operațiunilor în ceea ce privește revendicările și responsabilitățile contractuale
  • Dezvoltați și creșteți lanțul de aprovizionare, promovând în același timp măsuri de control financiar
  • Fluxul de numerar previzionat și recunoașterea marjei pentru proiecte
  • Implementeaza strategia comerciala a proiectului in conformitate cu asteptarile companiei
  • Utilizați documentația relevantă pentru comandă atunci când contractați cu subcontractanții
  • Asistență în gestionarea și estimarea costurilor generale ale fabricii
  • Mențineți conturile finale de prognoză precise pentru prezentarea clientului
  • Pregătiți cererile pentru variații de contract și negociați cu clienții și lanțul de aprovizionare
  • Gestionați riscurile și oportunitățile și prezentați feedback financiar estimatorilor
  • Menține relații profesionale cu lanțul de aprovizionare și clienții pentru a crește profitabilitatea proiectului

Cerințe:

  • Licență în managementul construcțiilor, afaceri, finanțe sau în domeniul conexe
  • Experiență dovedită într-un rol similar de proiectare și construcție comercială, în sectorul construcțiilor
  • O bună înțelegere a acordurilor contractuale și a cerințelor legale
  • Perspectivă financiară cu capacitatea de a gestiona bugetele și de a urmări eficient cheltuielile
  • Excelente abilități de comunicare și negociere
  • O mentalitate analitică cu atenție la detalii
  • Cunoașterea limbilor olandeză și engleză
  • Abilitatea de a lucra în colaborare într-un mediu de echipă
  • Flexibilitate în călătoriile cu călătorii de afaceri ocazionale departe de casă
  • Este de preferat experiența în domeniul sănătății și/sau în producție
  • Se preferă experiență în managementul lanțului de aprovizionare

Beneficii:

  • Salariu de bază competitiv pe baza experienței
  • Contract pe perioada determinata pe un an cu potential de pozitie permanenta in functie de performanta
  • 30 de concedii cu normă întreagă, telefon companie, laptop și alocație de închiriere auto sau mașină
  • Oportunități de dezvoltare a carierei și o echipă entuziastă, în creștere
  • Șansa de a avea un impact pozitiv asupra experiențelor pacienților

Dacă sunteți o persoană motivată care dorește să aibă un impact semnificativ într-un mediu provocator și dinamic, vă rugăm să trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție către Funda Kocaarslan, partener de recrutare la adresa [email protected]. Prima rundă de interviuri va avea loc prin intermediul Teams, a doua rundă la locația Nieuwegein, Țările de Jos.

Alăturați-vă nouă la Q-bital Healthcare Solutions și fiți parte din călătoria noastră pe măsură ce continuăm să inovăm și să transformăm infrastructura de asistență medicală la nivel global.

Asteptam sa auzim de tine!

Aplica pentru acest post

Nieuwegein, Țările de Jos
Cu normă întreagă
Contract pe termen fix
UE
APAC

Q-bital Healthcare Solutions
Unitatea 1144 Regent Court, The Square, Gloucester Business Park, Gloucester, GL3 4AD

crossmenu